Coraz bliżej wielkiej zmiany w Newcastle United. Zaskakujący kandydat na nowego trenera

Coraz bliżej wielkiej zmiany w Newcastle United. Zaskakujący kandydat na nowego trenera
Gareth Evans / press focus
W Newcastle United może niebawem dojść do głośnej zmiany trenera. Dziennikarz Graeme Bailey przekonuje, że Eddie Howe ma ostatnie miesiące na to, aby uratować swoją posadę.
Newcastle United rozczarowuje w bieżącym sezonie. Zespół odpadł z Ligi Mistrzów, w Premier League jest dopiero dziewiąty. W ćwierćfinale Pucharu Anglii musi się zaś zmierzyć z Manchesterem City.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nieprzekonujące wyniki sprawiają, że coraz głośniej jest o zwolnieniu Eddiego Howe'a. Anglik pracuje ze "Srokami" od 2021 roku, a, jak informuje Graeme Bailey, jego pozycja nigdy nie była bardziej zagrożona.
Eddie Howe
Michael Sedgwick/Focus Images/MB Media/PressFocus
Według wspomnianego dziennikarza władze Newcastle są gotowe na przeprowadzenie rewolucji po zakończeniu bieżącego sezonu. Do tego czasu Howe ma możliwość na odbudowanie swojej pozycji. Warunkiem wydaje się zakwalifikowanie do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.
Bailey zdradził, że na liście kandydatów do zastąpienia Howe'a widnieje nazwisko Roberto Manciniego. Włoski szkoleniowiec jest obecnie związany z reprezentacją Arabii Saudyjskiej, wcześniej prowadził kadrę Włochów czy Manchester City.
Warto dodać, że wcześniej mówiono przede wszystkim o Julianie Nagelsmannie. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że Niemiec rozstanie się z DFB po zakończeniu EURO 2024. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
Roberto Mancini
Cao Can / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk15 Mar · 20:44
Źródło: Graeme Bailey

Przeczytaj również