Coraz trudniejsza sytuacja Warty. Ta porażka może zaboleć [WIDEO]

Screen Canal+Sport
Piast Gliwice pokonał Wartę Poznań 2:0 (1:0). Tym samym "Zieloni" nadal muszą drżeć o utrzymanie w Ekstraklasie.
Piast i Warta naprawdę dobrze spisywały się w minionych tygodniach. Oba zespoły wygrały dwa ostatnie spotkania, dzięki czemu nieco oddaliły się od strefy spadkowej.
W piątkowy mecz lepiej weszli jednak zawodnicy z Gliwic. Groźny strzał oddał Tomasiewicz, którego zatrzymali rywale. W kolejnych akcjach sytuacja na boisku wyrównała się, poznaniacy również wyprowadzali swoje ataki.
Niemniej to ekipa gospodarzy zdołała otworzyć wynik meczu. W 42. minucie w poprzeczkę huknął Szczepański, a chwilę później bardziej precyzyjnym strzałem popisał się Wilczek. Dla weterana był to pierwszy gol w bieżącym sezonie Ekstraklasy.
Po zmianie stron agresywniej ruszyła Warta. "Zieloni" mieli jednak problem ze skutecznością. Najpierw kapitalnie interweniował Plach, zaś w 72. minucie Zrelak obił słupek.
Piast mógł rozstrzygnąć losy rywalizacji w 84. minucie. Do odbitej piłki dopadł Chrapek i oddał niedokładny strzał, dzięki czemu Grobelny zdążył z interwencją. Niemniej w samej końcówce golkiper Warty wstydliwe skapitulował.
W 89. minucie Krykun ściął do środka pola karnego i kopnął obok bramki. Mimo tego Grobelny rzucił się do obrony i wybił piłkę w taki sposób, że ta trafiła pod nogi Tomasiewicza. Pomocnikowi nie pozostało nic innego, jak tylko ustalić wynik meczu na 2:0 na korzyść Piasta.
Tym samym ekipa Vukovicia ma już osiem punktów zapasu nad strefą spadkową. Dla podopiecznych Szulczka sprawa nie wygląda tak różowo, Korona traci tylko cztery "oczka", a przecież rozegrała mecz mniej.
Hubert Kowalczyk26 Apr · 19:52