Cracovia zmierza ku katastrofie! Bezcenna wygrana Puszczy [WIDEO]

Lukasz Sobala / pressfocus
Ten sezon może się zakończyć katastrofą Cracovii. "Pasy" przegrały u siebie z Puszczą 0:1 i są coraz bliżej strefy spadkowej.
Niedzielne derby Małopolski miały szczególny smak. Gospodarzem była Cracovia, ale Puszcza w tym sezonie dobrze poznała specyfikę gry na stadionie przy ulicy Kałuży. To na nim podejmuje swoich ekstraklasowych gości.
Dodatkowym smaczkiem była sytuacja w tabeli. Cracovia nie może spać spokojnie. Przed meczem miała tylko trzy pynkty przewagi nad znajdującą się w strefie spadkowej Puszczą. Po meczu oba zespoły zrównały się dorobkiem, a "Pasom" już bardzo poważnie zajrzał w oczy spadek z ligi.
Puszcza postraszyła Cracovię już na początku meczu. W 6. minucie po rozegraniu wrzutu z autu blisko strzelenia gola był Jakuba. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka.
W 19. minucie padł decydujący gol dla gości. W polu karnym przepchnął się Zaplonik, wyłożył piłkę do Hajdy, a ten z paru metrów zapakował ją do bramki.
Cracovia szukała wyrównania. Miała swoje okazje zwłaszcza w drugiej połowie. Najlepszą zmarnował chyba Kallman, który w 82. minucie z bliska nie trafił w bramkę.
Cracovia pozostaje w tabeli wyżej od Puszczy, ale to dla niej marne pocieszenie. Oba zespoły mają na koncie po 32 punkty. Korona, która jest strefie spadkowej, tylko o dwa mniej.
Marcin Karbowski21 Apr · 14:22