Cristiano Ronaldo o kulisach powrotu do Manchesteru United. "On jest dla mnie jak piłkarski ojciec"

Powrót Cristiano Ronaldo do Manchesteru United stał się faktem. Portugalczyk już udzielił pierwszego wywiadu dla klubowych mediów "Czerwonych Diabłów".
Ronaldo nie ukrywa, że powrót na Old Trafford jest dla niego wyjątkowym przeżyciem. Dla United grał w latach 2003-2009. Wówczas zdobył 118 goli w 292 meczach. Teraz Portugalczyk będzie miał szansę, by poprawić ten dorobek.
- Zapisałem wspaniałą historię w tym niesamowitym klubie. Trafiłem tutaj, gdy miałem 18 lat i cieszę się, że wracam do domu po 12 latach. Cieszę się i nie mogę doczekać, kiedy rozegram mój pierwszy mecz - przyznał.
- Myślę, że to najlepsza decyzja, jaką podjąłem. Transfer nadszedł w idealnym momencie. Przechodzę z Juve do Manchesteru United. Nowy rozdział. Jestem bardzo zadowolony i cieszę się. Chcę nadal pisać historię, pomóc Manchesterowi United osiągać świetne wyniki, zdobywać trofea i wygrywać wspaniałe rzeczy - dodał.
Ronaldo nie ukrywa, że ważną rolę w jego przenosinach na Old Trafford odegrał Alex Ferguson.
- On jest dla mnie jak piłkarski ojciec. Bardzo mi pomógł, sporo mnie nauczył i moim zdaniem miał ważną rolę, ze względu na relację, którą mieliśmy. Cały czas pozostajemy w kontakcie. To niesamowita osoba. Naprawdę go lubię i był dla mnie jedną z kluczowych spraw, gdy podejmowałem decyzję o podpisaniu kontraktu z Manchesterem United - zaznaczył.
36-latek odniósł się też do swoich relacji z Ole Gunnarem Solskjaerem. Norweg przed laty grał w jednej drużynie z Ronaldo, a teraz jest jego trenerem.
- Mieliśmy pogawędkę, ale oczywiście będę miał jeszcze czas, aby z nim porozmawiać twarzą w twarz i dowiedzieć się, czego oczekuje. Tak jak doskonale wiecie, grałem z nim przez 2-3 lata w Manchesterze United, więc mam z nim bardzo dobre relacje. Teraz w nieco innej roli, bo ja jestem piłkarzem, a on menadżerem. Ale to nie ma znaczenia, bo moje relacje z nim są wspaniałe. Tak jak mówiłem wcześniej, jestem tutaj, aby pomóc drużynie osiągnąć zakładane wyniki. Menadżer może na mnie liczyć w każdej kwestii - zakończył.