Show Cristiano Ronaldo w nowym klubie! Cztery gole w jednym meczu i okazały jubileusz Portugalczyka [WIDEO]

Cristiano Ronaldo w pierwszych oficjalnych meczach w barwach Al-Nassr spisywał się poniżej oczekiwań. W czwartek błysnął jednak w ligowym spotkaniu z Al-Wahdą, aż czterokrotnie wpisując się na listę strzelców.
Rywalizację w Arabii Saudyjskiej Portugalczyk rozpoczął od dwóch trafień w towarzyskim spotkaniu z PSG. W oficjalnych rozgrywkach szło mu już jednak zdecydowanie gorzej.
Choć niemal z miejsca wskoczył rzecz jasna do wyjściowego składu i dostał nawet opaskę kapitana, to w trzech spotkaniach zdobył tylko jedną bramkę, i to z rzutu karnego tuż przed końcowym gwizdkiem.
Przełamanie przyszło przy okazji wyjazdowego meczu z Al-Wahdą. Tym razem 38-latek grał pierwsze skrzypce i jeszcze przed przerwą dwukrotnie trafił do siatki.
Pierwszy gol Ronaldo miał miejsce w 21. minucie. Wówczas gwiazdor dostał prostopadłe podanie od Ghareeba, a piłka po strzale przeszła po ręce bramkarza i wylądowała w siatce.
Dla 38-latka było to szczególne trafienie. To bowiem bramka numer 500., jeżeli chodzi o oficjalne rozgrywki ligowe. Ronaldo nie ukrywał radości z jubileuszu i przełamania w Arabii Saudyjskiej.
Nie był to jednak koniec popisów CR7 w pierwszej połowie spotkania. W 40. minucie piłkarz Al-Nassr z łatwością wyprzedził obrońcę i nie zmarnował tej sytuacji, pokonując golkipera po raz drugi.
Po przerwie Ronaldo skompletował natomiast hat-tricka. W 51. minucie Portugalczyk bez problemu wykorzystał rzut karny, po raz kolejny umieszczając piłkę w siatce.
I to nie był jednak koniec trafień 38-latka w tym meczu. 10 minut później gwiazdor raz jeszcze wyprzedził obronę Al-Wahdy. Jego pierwszy strzał obronił bramkarz, lecz przy dobitce golkiper był już bezradny. W efekcie Al-Nassr wygrało cały mecz aż 4:0.
Maciej Pietrasik09 Feb 2023 · 19:43