Cudowny gol dla Bayeru Leverkusen. Nadiem Amiri ośmieszył obrońcę i bramkarza Eintrachtu Frankfurt [WIDEO]

Cudowny gol dla Bayeru Leverkusen. Nadiem Amiri ośmieszył obrońcę i bramkarza Eintrachtu [WIDEO]
Nadim Amiri w dziesiątej minucie spotkania Eintrachtu Frankfurt z Bayerem Leverkusen popisał się fenomenalnym trafieniem. Zawodnik "Aptekarzy" ośmieszył dwójkę rywali, posyłając piłkę między nogami obrońcy oraz bramkarza. Jego drużyna przegrała jednak 1:2.
Bayer Leverkusen to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń sezonu 2020/2021 w Bundeslidze. Podopieczni Petera Bosza przed 13. kolejką zajmowali pozycję wicelidera. W całych rozgrywkach przegrali wcześniej tylko raz, z prowadzącym w lidze Bayernem Monachium.
Spotkanie z Eintrachtem Frankfurt rozpoczęło się dla "Aptekarzy" znakomicie. Nadiem Amiri już w pierwszym styczniowym meczu zgłosił kandydaturę do jednej z najładniejszych bramek 2021 roku.
Asystą przy tym golu popisał się z kolei 17-letni Florian Wirtz. Pomocnik uważany jest za jeden z największych talentów, jakie obecnie biegają po boiskach Bundesligi.
Amiri stojąc tyłem do bramki posłał piłkę między nogami obrońcy, choć przy tym miał jeszcze nieco szczęścia. Po chwili sam znalazł się przed bramkarzem i także jemu założył siatkę, robiąc to na dodatek piętą.
Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 22. minucie do wyrównania doprowadził bowiem Amin Younes, wykorzystując dogranie Djibrila Sowa. Remis 1:1 utrzymał się do przerwy.
W drugiej części spotkania to Eintracht wyszedł na prowadzenie. Pechową interwencję zaliczył Edmond Tapsoba, który trafił do własnej bramki. To wystarczyło, aby ekipa z Frankfurtu wygrała 2:1. Bayer poniósł natomiast drugą porażkę w rozgrywkach.
Maciej Pietrasik02 Jan 2021 · 16:45