Czerwona kartka Roberta Gumnego! Reprezentant Polski osłabił Augsburg w ważnym meczu

Andrew SURMA/SIPA USA/PressFocus
Robert Gumny wyleciał z boiska w ostatniej kolejce Bundesligi. Polak otrzymał czerwoną kartkę w wyjazdowym, przegranym meczu Augsburga z Gladbach.
Gumny po przerwie znów znalazł się w podstawowym składzie Augsburga. Obrońca nie będzie jednak dobrze wspominał spotkania w Moenchengladbach.
Tuż przed przerwą reprezentant Polski popełnił faul taktyczny na Marcusie Thuramie tuż przed polem karnym, za który sędzia usunął go z murawy. Pierwotnie arbiter wskazał na "jedenastkę" i wręczył Gumnemu żółtą kartkę, po analizie VAR zmienił jednak decyzję na rzut wolny i czerwony kartonik.
Zanim Polak wyleciał z boiska, Augsburg stracił dwa gole. Prowadzenie gospodarzom dał Luca Netz, a podwyższył je Jonas Hofmann. Wynik do końca nie uległ już zmianie, Borussia wygrała 2:0
Drużyna Gumnego walczyła w ostatniej kolejce o uniknięcie 16. miejsca w tabeli, które oznacza grę w barażach o pozostanie w lidze. Ostatecznie jej się to udało, bo mimo porażki zajęła ostatecznie 15. pozycję. W barażach zagra 16. Stuttgart.
Tomasz Bratkowski27 May 2023 · 16:54