"Był wśród 16 najlepszych trenerów na świecie". Probierz zabrał głos ws. Czesława Michniewicza

"Był wśród 16 najlepszych trenerów na świecie". Probierz zabrał głos ws. Czesława Michniewicza
Marcin Machado / własne
Michał Probierz zabrał głos nt. krytyki pod adresem Czesława Michniewicza. - Czesiu był w "16" najlepszych trenerów na świecie, ponieważ znalazł się w "16" najlepszych reprezentacji - stwierdził selekcjoner kadry Polski do lat 21 na kanale Meczyki.pl (YouTube).
Już w przyszłym miesiącu reprezentacja Polski rozegra kolejne spotkania w el. EURO 2024. Najpierw biało-czerwoni zagrają 7 września z Wyspami Owczymi, a trzy dni później z Albanią.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nadchodzące terminy sprawiają, że już wkrótce możemy się spodziewać powołań Fernando Santosa na te wydarzenia. Niewykluczone, że wyróżniający się piłkarze młodzieżówki będą mieli okazje do zaprezentowania swoich umiejętności w pierwszej drużynie.
Do tego tematu w "Dwóch Fotelach" na kanale Meczyki.pl odniósł się Michał Probierz. Selekcjoner reprezentacji Polski U-21 zabrał głos ws. potencjalnych decyzji Santosa, a także samej współpracy z Portugalczykiem.
- Wielu zawodników jest na pograniczu między pierwszą reprezentacją a młodzieżową. Na pewno selekcjoner Santos ma na to jakiś pomysł i zobaczymy, czy będzie chciał kogoś wdrożyć z kadry U-21. W przyszłym tygodniu mamy zagraniczne powołania i na pewno będziemy rozmawiać na ten temat - zdradził.
- Jest to też współpraca z Marcinem Dorną, który to łączy. Jest tutaj regularnie cały czas. Jak jesteśmy przejazdem, to się spotkamy - skwitował.
- Byłem w czerwcu na treningach pierwszej reprezentacji, w której trenowali młodzieżowi zawodnicy. Nie każdy musi się ze wszystkiego spowiadać. Ktoś nie mówi - jest źle. Czesław Michniewicz mówił dużo - było źle. Nie ma złotego środka i zawsze tak będzie w piłce. Decydujący jest moment wyniku - kontynuował.
- Jego styl gry jednym przeszkadzał, a innym nie. Michniewicz był w "16" najlepszych trenerów na świecie, ponieważ znalazł się w "16" najlepszych reprezentacji - powiedział selekcjoner reprezentacji U-21.
W rozmowie Janusz Basałaj zasugerował Probierzowi, że krytyka pod adresem Michniewicza nie była związana stricte z wynikiem sportowym.
- Jakbyśmy chcieli, to można było nie atakować, a przymknąć oko. Bardzo trudna sprawa. Nie ma złotego środka w żadnej dziedzinie życia. Gdziekolwiek dotkniemy, to zawsze będą plusy i minuty, ludzie za i przeciw - podsumował Probierz.
Cytowany fragment od [46:20]:

Przeczytaj również