Czterech graczy ukaranych za bójkę podczas meczu! Wśród nich byli piłkarze FC Barcelony i Juventusu [WIDEO]

Czterech graczy ukaranych za bójkę podczas meczu! Wśród nich byli piłkarze FC Barcelony i Juventusu [WIDEO]
Screen/Twitter
Podczas rozegranego w zeszłym tygodniu meczu USA z Meksykiem doszło do przepychanek pomiędzy piłkarzami obu drużyn. Władze CONCACAF zdecydowały się ukarać czterech graczy.
Tegoroczne zmagania w ramach rozgrywek Ligi Narodów CONCACAF zakończyły się zwycięstwem reprezentacji USA. Podopieczni Briana Josepha Callaghana pokonali w finale Kanadę. Kilka dni wcześniej rozprawili się także z Meksykiem (3:0). Mecz odbywający się w Las Vegas wywołał masę negatywnych emocji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Bohaterem USA został Christian Pulisic. Piłkarz Chelsea zapisał na swoim koncie dublet. Na kwadrans przed końcem pojedynku jego wynik ustalił zaś Ricardo Pepi, który przypieczętował awans do finału rozgrywek.
W samej końcówce spotkania doszło do ogromnej awantury z udziałem piłkarzy obu drużyn. Po brutalnym faulu na jednym z rywali z boiska wyleciał Cesar Montes. Nieodpowiedzialne zagranie reprezentanta Meksyku wywołało przepychanki pomiędzy zawodnikami. W efekcie czerwoną kartką zostało ukaranych aż trzech graczy. Meczu nie dokończyli Weston McKennie, Sergino Dest i Gerardo Arteaga.
W piątek władze CONCACAF podjęły decyzję o zawieszeniu czterech piłkarzy za ich nieodpowiednie zachowanie podczas meczu. W efekcie McKennie oraz Montes opuszczą trzy najbliższe starcia swoich reprezentacji. Jedno spotkanie mniej będą z kolei pauzować Arteaga i Dest.
Cała czwórka nie zagra tym samym w nadchodzącym turnieju Gold Cup. Z informacji przekazanej przez CONCACAF wynika, że nałożona kara zostanie wykonana nawet mimo faktu, iż obaj reprezentanci USA nie znaleźli się w kadrze zespołu na nadchodzącą imprezę.
- Komitet nałożył grzywnę na obie federację, ostrzegając je, że podobne incydenty podczas najbliższych meczów w rozgrywkach reprezentacyjnych będą skutkować nałożeniem znacznie surowszych sankcji - czytamy w oficjalnym oświadczeniu CONCACAF.
Pierwsze spotkania Gold Cup odbędą się w niedzielę oraz poniedziałek. Rywalem USA będzie Jamajka. Reprezentacja Meksyku zmierzy się natomiast z Hondurasem.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 24 Jun 2023 · 11:20
Źródło: CONCACAF

Przeczytaj również