Pomylił się w meczu z Polską, teraz zdobył piękną bramkę. Wykorzystał błąd rywali [WIDEO]

Screen/Twitter
W ubiegłym tygodniu Daniel James przyczynił się do awansu reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. W poniedziałek Walijczyk zdobył natomiast piękną bramkę w barwach Leeds United.
Reprezentacja Polski ograła w finale baraży Walię po rzutach karnych (5:4), dzięki czemu zagra na rozpoczynającym się EURO 2024. Bohaterem biało-czerwonych został Wojciech Szczęsny.
Bramkarz Juventusu obronił "jedenastkę" wykonywaną przez Daniela Jamesa. Piłkarz reprezentacji Walii zamierzał umieścić piłkę przy słupku, lecz został zatrzymany przez doświadczonego golkipera.
Tym razem o 26-letnim atakującym zrobiło się głośno z innego powodu. W poniedziałek Walijczyk wpisał się na listę strzelców w meczu Leeds United z Hull City w ramach rozgrywek Championship.
Były zawodnik Manchesteru United pokonał golkipera gości w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Na kilka chwil przed końcem starcia Hull City otrzymało rzut wolny przed polem karnym Leeds United. Pod bramkę udał się niemal cały zespół przyjezdnych, w tym bramkarz, Ryan Allsop.
Stały fragment gry dla gości nie przyniósł jednak większego zagrożenia. Akcja została oddalona od bramki przez defensywę Leeds United. Chwilę później z szybką kontrą wyszedł Daniel James.
Reprezentant Walii dobiegł do linii środkowej boiska, po czym zauważył, że bramkarz Hull City nie zdążył wrócić na swoje miejsce. 26-latek bez chwili zawahania uderzył z kilkudziesięciu metrów i umieścił piłkę w siatce. Trafienie Jamesa sprawiło, że Leeds United wygrało ten mecz 3:1.
Daniel James rozegrał w trwającym sezonie Championship aż 36 spotkań, zdobył w nich 13 bramek oraz zanotował sześć asyst. Jego kontrakt z angielskim klubem wygasa w połowie 2026 roku.
Piotr Sidorowicz 02 Apr · 18:12
Źródło: Twitter