Daniel Maldini w nowej reprezentacji? Syn legendy AC Milanu kuszony niespodziewaną perspektywą

Daniel Maldini w nowej reprezentacji? Syn legendy AC Milanu kuszony niespodziewaną perspektywą
Tano Pecoraro / pressfocus
Daniel Maldini może niebawem zagrać dla reprezentacji... Wenezueli. Tuttosport przekazało, że działacze myślą o ściągnięciu do siebie pomocnika AC Milanu.
Daniel Maldini jest synem jednej z największych legend włoskiej piłki, Paolo Maldiniego. Jego dziadek, Cesare, również zapisał złotą kartę w historii AC Milanu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Niespodziewaną furtkę dla 22-latka otwiera jednak jego matka, Adriana Fossa. Modelka urodziła się w Wenezueli, więc jej syn posiada obywatelstwo tego kraju.
Według Tuttosport kraj z Ameryki Południowej niedługo podejmie próbę ściągnięcia do siebie pomocnika. Maldini nie ma większych szans na grę w kadrze Włoch, więc perspektywa wyjazdu może okazać się kusząca.
Neymar w meczu Brazylia - Wenezuela
AGIF / pressfocus
Wenezuela dzielnie walczy o awans na Mistrzostwa Świata 2026. W grupie zajmuje obecnie czwarte miejsce, wyprzedza między innymi Brazylię. Awans na mundial wywalczy sześć najlepszych zespołów.
Maldini grał już dla Włochów, ale jedynie na poziomie juniorskim. Tym samym nie będzie żadnych komplikacji, jeśli zdecyduje się reprezentować "La Vinotinto".
W tym sezonie ofensywny pomocnik wystąpił w 13 meczach AC Monzy, do której wypożyczono go z Milanu. Portal Transfermarkt wycenia 22-latka na trzy miliony euro.
Daniele Maldini jako zawodnik AC Monza
Antonio Balasco / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk22 Mar · 20:40
Źródło: Tuttosport

Przeczytaj również