Dawna gwiazda na wylocie z Barcelony. Nie ma dla niej miejsca w kadrze na przyszły sezon

Dawna gwiazda na wylocie z Barcelony. Nie ma dla niej miejsca w kadrze na przyszły sezon
Pressinphoto/Pressfocus
W przeszłości Ansu Fati był uznawany za największy talent FC Barcelony. Jak się okazuje, dla piłkarza nie ma jednak miejsca w drużynie na przyszły sezon. Wątpliwości w tej sprawie nie ma Matteo Moretto.
Skrzydłowy został minionego lata wypożyczony do Brighton. Szkoleniowiec "Mew", Roberto De Zerbi, wypowiada się o piłkarzu w samych superlatywach.
Dalsza część tekstu pod wideo
Według medialnych doniesień chętnie zatrzymałby Fatiego na kolejny sezon. Do tej pory młody zawodnik nie rozwinął jednak w pełni skrzydeł w Premier League.
Można było się zastanawiać, czy FC Barcelona nie postanowi sprowadzić piłkarza z powrotem w letnim okienku transferowym. Na takie rozwiązanie liczył podobno Xavi.
Ceniony hiszpański dziennikarz, Matteo Moretto, nie ma wątpliwości, że Fati nie zagra w przyszłym sezonie w ekipie "Blaugrany". Podjęto już decyzję w tej sprawie.
Skrzydłowy latem będzie musiał poszukać sobie nowego pracodawcy. Wiele wskazuje na to, że zostanie definitywnie sprzedany, bo "Barca" bardzo potrzebuje pieniędzy.
W tym sezonie Fati rozegrał 25 oficjalnych spotkań w barwach Brighton. W tym czasie strzelił cztery gole i zaliczył jedną asystę. Niemiecki Transfermarkt wycenia go na 30 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik28 Apr · 20:22
Źródło: Matteo Moretto

Przeczytaj również