Derby Krakowa dla Wisły! "Biała Gwiazda" pokonała Cracovię [WIDEO]

Krzysztof Porebski / PressFocus
Wygrana Wisły w derbach Krakowa! "Biała Gwiazda" pokonała Cracovię, a zwycięskiego gola zdobył Yaw Yeboah.
Do przerwy przy Reymonta było 0:0. Lepiej prezentowała się drużyna "Pasów". To podopieczni Michała Probierza stworzyli sobie więcej lepszych sytuacji.
Ich ataki napotkały jednak na przeszkodę w postaci bramkarza Wisły Kraków. Mikołaj Biegański dwoił się i troił przy kolejnych uderzeniach. 19-latek nie dał się pokonać, gdy na jego bramkę uderzali Rakoczy czy Piszczek.
Z kolei "Biała Gwiazda" najlepszą sytuację wykreowała w 29. minucie. Wówczas głową uderzał Kliment, ale nie był w stanie zaskoczyć Hrosso.
Po przerwie spotkanie nabrało rumieńców. Pierwszy cios zadali piłkarze Wisły. W 52. minucie Yeboah mocnym uderzeniem pokonał golkipera "Pasów".
W 58. minucie doszło do sporej kontrowersji. Jugas sfaulował Klimenta i obejrzał za to żółtą kartką. Nie brakuje głosów, że sędzia powinien wyrzucić gracza Cracovii z boiska.
"Pasy" walczyły o bramkę dającą remis. "Biała Gwiazda" dzielnie broniła się przed kolejnymi atakami i sama wyprowadzała groźne kontry. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i przy Reymonta można było rozpocząć świętowanie zwycięstwa w derbach Krakowa.
Daniel Makarewicz07 Nov 2021 · 21:55