Derby Trójmiasta z kibicami Arki? "Są podstawy do optymizmu" [NASZ NEWS]

Derby Trójmiasta z kibicami Arki? "Są podstawy do optymizmu" [NASZ NEWS]
Piotr Matusewicz / PressFocus
Błażej - Łukaszewski
Błażej Łukaszewski17 Apr · 13:37
Choć derby Trójmiasta między Lechią Gdańsk a Arką Gdynia dopiero za miesiąc (weekend 18-19 maja), to już teraz czuć gorącą atmosferę, którą podgrzewa podstawowe pytanie: czy jest szansa na kibiców z Gdyni na gdańskim “Bursztynku”? Sprawdziliśmy to.

Celem pobicie rekordu Wisły Kraków

Dalsza część tekstu pod wideo
Derby Trójmiasta odbędą się w 33. kolejce Fortuna 1 Ligi, która wyznaczona została na 17 - 20 maja. Lechia wnioskuje o termin 18 maja (sobota) o 17.30, który umożliwiałby wypełnienie 40-tysięcznego obiektu w bardzo dużym stopniu. Klub zresztą otworzył kilka dni temu sprzedaż wejściówek. Dlaczego tak wcześnie? Przede wszystkim po to, by właściwie przygotować się pod kątem organizacyjnym i bezpieczeństwa. Wcześniejsza dystrybucja biletów pozwoli trafniej oszacować potencjalną frekwencję, a przy okazji nakręca i mobilizuje fanów do przyjścia na stadion.
Spotkaniem, które zgromadziło do tej pory największą liczbę kibiców w historii pierwszoligowych rozgrywek, była rywalizacja między Wisłą Kraków i Stalą Rzeszów z 3. kolejki tego sezonu. Wówczas przy Reymonta zgromadziło się 31 916 fanów. W Gdańsku nie ukrywają, że celują w pobicie tego wyniku. Na około 30 dni przed spotkaniem Lechia sprzedała już ok. 10 tysięcy wejściówek, co może napawać optymizmem.

Z kibicami Arki czy bez?

Każde derby to święto lokalnej piłki. A takie smakują zawsze najlepiej z kibicami obu drużyn. Fani Arki jeszcze nigdy (!) nie mieli możliwości oglądania derbów Trójmiasta na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Jak będzie tym razem? Na jednoznaczną odpowiedź jeszcze za wcześnie, ale są podstawy do optymizmu w tej kwestii.
- Sprawa wymaga doprecyzowania. Do tej pory żadne decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte, ale my jako Klub, cały czas wsłuchujemy się w głosy kibiców. Widzimy, że jest chęć do tego, by na meczu byli kibice gości. Idąc tym śladem, ciągle rozmawiając na ten temat, my jako Lechia Gdańsk będziemy rekomendować, by kibice Arki Gdynia mogli przyjechać i być obecni na meczu - mówi nam rzecznik prasowy Lechii Gdańsk, Michał Szprendałowicz.
Nastawienie kibiców z Gdyni też jest jasne - chcą oni pojawić się w Gdańsku, by wspierać Arkę.
- Po wielu latach, kiedy to na różne sposoby, zabraniano nam obejrzenia meczu Arki w Gdańsku z perspektywy sektora gości, w końcu nie ma żadnego powodu, abyśmy mieli się tam nie pojawić! Dlatego też w tym miejscu chcielibyśmy oświadczyć, że mecz derbowy odbędzie się z naszym udziałem. Jeżeli, ktokolwiek będzie próbował nam utrudnić dopingowanie gdyńskiej Arki musi wiedzieć, że tego dnia na pewno nie spędzimy przed telewizorami - zapowiedzieli.
oświadczenie kibiców Arki dot. derbów z Lechią 17.04
Arkowcy.pl
Rekomendacja gospodarza meczu i mobilizacja kibiców to jedno, a decyzje organów (Policja, Wojewoda) to drugie. Sprawa jest w toku. Będziemy informować o postępach.

Przeczytaj również