Deschamps wskazał przyczynę porażki. Szczera ocena francuskiego selekcjonera

Deschamps wskazał przyczynę porażki. Szczera ocena francuskiego selekcjonera
Adil Benayache / pressfocus
Reprezentacja Francji we wtorkowy wieczór odpadła z EURO 2024. Didier Deschamps na konferencji prasowej szczerze ocenił spotkanie półfinałowe.
Selekcjoner "Trójkolorowych" krytykowany był za styl, w jakim jego drużyna grała na EURO 2024. W pierwszych pięciu meczach Francuzi nie strzelili ani jednego gola z gry.
Dalsza część tekstu pod wideo
Deschamps odpierał jednak zarzuty pod swoim adresem, podkreślają, że to jego zespół znalazł się w półfinale. Tam lepsi okazali się Hiszpanie, którzy wygrali jak dotąd 2:1.
Po końcowym gwizdku szkoleniowiec nie szczędził swoim rywalom komplementów. Uważa, że "La Roja" to jak dotąd najlepsza drużyna całego turnieju.
- Hiszpania to bardzo dobry zespół i wiedzieliśmy o tym. Rywal miał przewagę, ale my próbowaliśmy do końca odwrócić losy meczu. To zespół, który jak dotąd pozostawił po sobie najlepsze wrażenie i ponownie pokazał to we wtorkowy wieczór - ocenił Deschamps.
Selekcjoner "Les Bleus" wskazał przyczyny porażki. Nie ukrywał, że po raz kolejny zawiodła przede wszystkim francuska ofensywa, choć to Francuzi jako pierwsi trafili do siatki, przełamując niemoc.
- Być może mieliśmy trochę mniej świeżości, co doprowadziło do zbyt wielu strat w konstrukcji gry. Wiedzieliśmy bardzo dobrze, że Hiszpanie szybko zaczną wywierać presję, a my nie mieliśmy wystarczająco mocnego ataku - przyznał, cytowany przez L'Equipe.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik10 Jul · 09:44
Źródło: L'Equipe/WP Sportowe Fakty

Przeczytaj również