"Drugi najważniejszy Polak po papieżu". Pierluigi Collina zachwycony sędziowaniem Szymona Marciniaka

"Drugi najważniejszy Polak po papieżu". Pierluigi Collina zachwycony sędziowaniem Szymona Marciniaka
Li Ga/Xinhua/PressFocus
Szymon Marciniak zbiera znakomite recenzje za występ w finale mistrzostw świata. Pod wrażeniem polskiego arbitra był szef sędziów FIFA, Pierluigi Collina, który rozmawiał ze Zbigniewem Bońkiem w "Prawdzie Futbolu".
Marciniak w finale tegorocznego mundialu spisał się znakomicie. Całkowicie panował nad boiskowymi wydarzeniami i słusznie podyktował trzy rzuty karne - jeden dla Argentyny i dwa dla Francji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Polak jest chwalony niemal na całym świecie. Wielkich słów pod jego adresem nie szczędził między innymi Howard Webb, który w 2010 roku także miał okazję sędziować mecz o złoto.
Anglik w rozmowie z "WP Sportowe Fakty" ocenił nawet występ Marciniaka jako "najlepszy w całej historii mistrzostw świata". Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.
Marciniaka chwaliła także inna z sędziowskich legend, Włoch Pierluigi Collina. To właśnie on jest w tej chwili szefem arbitrów FIFA i do niego należała w dużej mierze decyzja o finałowej nominacji dla Polaka.
Słynny sędzia na kanale "Prawda Futbolu" rozmawiał z byłym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewem Bońkiem. W telefonicznym połączeniu nie szczędził wielkich słów pod adresem Marciniaka.
- Szymon Marciniak był dzisiaj silniejszy od technologii, podejmował nieprawdopodobnie trafne decyzje. Dzisiaj Marciniak jest drugim najważniejszym Polakiem po papieżu - powiedział Collina.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik18 Dec 2022 · 21:20
Źródło: Prawda Futbolu

Przeczytaj również