Drugoligowiec sprawił kolejną sensację i pokonał Villarreal. Mirandes w półfinale Pucharu Króla

Bukharev Oleg/Shutterstock
CD Mirandes pokonało u siebie Villarreal CF 4:2 (2:1) w drugim meczu 1/4 finału rozgrywek o Puchar Króla.
Na Estadio Municipal de Anduva prowadzenie znacznie niżej notowanym gospodarzom zapewnił kapitalną indywidualną akcją Brazylijczyk Aias. Kwadrans później wyrównał bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego Javi Ontiveros.
Już w doliczonym czasie pierwszej połowy podyktowany rzut karny wykorzystał Martin Merquelanz, a jedenaście minut po zmianie stron kolejnej "jedenastki" nie zmarnował Santi Cazorla, ponownie odrabiając straty "Submarinos".
Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. Po kolejnych dwóch minutach sytuacyjnym strzałem z ostrego kąta przybliżył "Rojillos" do sukcesu Odei Onaindia, a faworyzowanych gości pogrążył jeszcze w doliczonym czasie drugiej połowy Antonio Sanchez, dopełniając formalności z bliska po świetnie wyprowadzonym kontrataku.
Maciej Pietrasik05 Feb 2020 · 23:15