Drużyna Puchacza w finale Pucharu Niemiec! Polak z asystą przy golu, który dobił rewelację rozgrywek [WIDEO]

Koniec pięknego snu 1. FC Saarbruecken. Trzecioligowiec odpadł w półfinale Pucharu Niemiec po porażce z 1. FC Kaiserslautern. Przegrał 0:2.
Tegoroczna edycja Pucharu Niemiec na stałe zapisze się w historii Saabruecken. Trzecioligowiec wyeliminował w niej Bayern, Eintracht Frankfurt i Borussię Moenchengladbach. Kolejne na tej liście miało być Kaiserslautern.
W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali gracze Saarbruecken, ale żaden z nich ośmiu strzałów nie trafił do bramki. Goście ocknęli się po przerwie. Z kilku metrów uderzeniem głową piłkę do siatki skierował Ritter. Fatalny błąd po jego uderzeniu popełnił bramkarz Schreiber.
Saarbruecken nie pozbierało się po straconym golu. Goście przypieczętowali sukces w 75. minucie. Asystę przy ich drugim golu zaliczył Tymoteusz Puchacz. Po dośrodkowaniu Polaka z rzutu wolnego piłkę do bramki skierował Alamy Toure.
Puchacz spędził na boisku cały mecz. W tym sezonie ma już dziesięć asyst we wszystkich rozgrywek. Zaliczył w nich 28 występów.
Kaiserslautern ma w dorobku dwa Pucharu Niemiec - zdobyło je w 1990 i 1996 roku. Ostatni raz w finale tych rozgrywek wystąpiło w 2003 roku.
Rywala Kaiserslautern w wielkim finale wyłoni środowy mecz Bayeru Leverkusen z Fortuną Duesseldorf.
Marcin Karbowski02 Apr · 22:39