Dublet Leonardo Bonucciego z rzutów karnych, czyste konto Wojciecha Szczęsnego! Juventus pokonał Lazio

Juventus wygrał z Lazio 2:0. Dublet dla "Starej Damy" strzelił Leonardo Bonucci.
Już w 13. minucie dzisiejszego meczu Massimiliano Allegri musiał wykorzystać pierwszą zmianę. Danilo nie był w stanie kontynuować gry. Brazylijczyka zastąpił Dejan Kulusevski.
W 21. minucie sędzia podyktował rzut karny dla "Juve". W polu karnym rywali faulowany był Alvaro Morata. Do piłki podszedł Leonardo Bonucci, który oddał pewny strzał, wyprowadzając Juventus na prowadzenie.
Przed przerwą Morata mógł jeszcze trafić na 2:0. Hiszpan zmarnował jednak okazję stworzoną przez Juana Cuadrado.
Lazio miało ogromne problemy z kreowaniem sytuacji. Rzymianom brakowało Ciro Immobile, który dziś nie zagrał z powodu kontuzji łydki.
W 75. minucie Moise Kean miał okazję, aby podwyższyć prowadzenie. Mocny strzał włoskiego napastnika został jednak zablokowany.
W 83. minucie Pepe Reina niepotrzebnie wyszedł z bramki, dał się minąć Federico Chiesie, po czym sfaulował napastnika. Arbiter musiał po raz kolejny w tym meczu podyktować rzut karny dla gości. Do piłki znów podszedł Bonucci, który skompletował dublet, ustalając wynik spotkania.
Wojciech Szczęsny rozegrał 90 minut w barwach "Bianconerich". Polak nie miał zbyt wiele okazji do pokazania swoich umiejętności. Ekipa Maurizio Sarriego oddała tylko jeden celny strzał.
Juventus wygrał 2:0 i obecnie plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. Lazio jest piąte.
Adam Kłos20 Nov 2021 · 19:58
Źródło: Twitter