Dublet Ronaldo, piękny gol z dystansu! Spektakl Portugalii [WIDEO]
![Dublet Ronaldo, piękny gol z dystansu! Spektakl Portugalii [WIDEO]](https://pliki.meczyki.pl/original/590/68bc6c5c49618.jpg)
Portugalia udanie rozpoczęła eliminacje mistrzostw świata. Cristiano Ronaldo i spółka bez większych problemów wygrali 5:0 z Armenią. 40-latek po raz kolejny w karierze pokazał wielką klasę.
Portugalia od pierwszego gwizdka ruszyła do ataku. W 2. minucie Henri Avagyan obronił strzał Cristiano Ronaldo. W kolejnej akcji Pedro Neto został zablokowany. Obrońcy gospodarzy poradzili też sobie z szarżą Nuno Mendesa.
Portugalczycy naciskali i już w 10. minucie dopięli swego. Joao Felix strzelił gola głową, wykorzystując centrę Joao Cancelo z prawego skrzydła. Kibicom mogła przypomnieć się wspólna gra tego duetu w Barcelonie.
Portugalia oczywiście nie zamierzała zadowolić się jednym golem. W 21. minucie Cristiano Ronaldo podwyższył prowadzenie. Była to jego bramka numer 139 w seniorskiej kadrze.
Armenia nie miała zbyt wiele do powiedzenia w ofensywie. Joao Neves mógł trafić na 3:0, ale uderzył nieco zbyt mocno. Do siatki w 32. minucie trafił za to Cancelo. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.
Portugalia nie mogła lepiej rozpocząć drugiej odsłony. Już w 46. minucie Ronaldo kapitalnie przymierzył z dystansu. Strzelił tym samym 942. gola w karierze.
Ten mecz należał do zawodników ofensywnych Al-Nassr. W 62. minucie Joao Felix poszedł w ślady Ronaldo i również skompletował dublet.
Portugalia ostatecznie wygrała 5:0. W trakcie tej przerwy reprezentacyjnej zespół Roberto Martineza zagra jeszcze z Węgrami.