Duża sensacja w Ekstraklasie! Hat-trick Szkurina pogrążył Pogoń, Stal wygrała w Szczecinie [WIDEO]

Screen z X
Drugie z sobotnich spotkań 16. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się sporą niespodzianką. Stal Mielec wygrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 3:2. Bohaterem spotkania został Ilja Szkurin, który popisał się hat-trickiem.
"Portowcy" wydawali się zdecydowanymi faworytami w starciu z ekipą z Podkarpacia. To goście lepiej zaczęli jednak starcie w Szczecinie. W szóstej minucie Jaunzems piętą wycofał piłkę do Szkurina, a ten dał Stali prowadzenie.
Na odpowiedź "Dumy Pomorza" nie trzeba było czekać zbyt długo. W polu karnym z rywalami zabawił się Kamil Grosicki. Reprezentant Polski wyłożył piłkę Biczchczjanowi, a ten nie pomylił się w stuprocentowej sytuacji.
W 27. minucie Pogoń po raz kolejny miała powody do radości, tym razem po bramce na 2:1. Precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego popisał się wówczas Kouloris. Stal próbowała wyrównać, lecz Wołkowicz trafił tylko w poprzeczkę.
O ile w pierwszej połowie "Portowcy" byli lepszym zespołem, to po przerwie inicjatywę zaczęła przejmować Stal. W 55. minucie po zabójczej kontrze dublet skompletował Szkurin.
Napastnik gości przeprowadził dwójkową akcję z Domańskim, po czym minął wychodzącego z bramki Cojocaru. Później bramkarz Pogoni raz jeszcze pomylił się na przedpolu, lecz nie wykorzystał tego Wołkowicz.
W 84. minucie Stal po raz trzeci zaskoczyła gospodarzy. Znów akcję wykończył Szkurin, tym razem wykorzystując zgranie Mateusza Matrasa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Pogoń rzuciła się jeszcze do ataku, ale niecelnie strzelali Wahlqvist oraz Zahović. Finalnie mielczanie wygrali więc w Szczecinie 3:2 i awansowali na ósme miejsce w tabeli. "Portowcy" pozostają na piątej lokacie.
Maciej Pietrasik25 Nov 2023 · 19:25