Dwa gole Lukaku dały zwycięstwo Belgii ze Szwajcarią

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com
Reprezentacja Belgii pokonała przed własną publicznością Szwajcarię 2:1 (0:0) w meczu 2. kolejki grupy 2 dywizji A Ligi Narodów UEFA.
Pierwszego gola na na Stadionie Króla Baudouin'a strzelił Romelu Lukaku. Napastnik Manchesteru United w 58. minucie dopadł do piłki zagranej przez Thomasa Meuniera i uderzeniem w sam środek bramki umieścił ją w siatce.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 76. minucie. Wówczas Mario Gavranovic wyskoczył do futbolówki, którą dośrodkował Nico Elvedi i strzałem głową pokonał bramkarza rywali.
Wynik starcia na 2:1 Lukaku ustalił w 84. minucie, kiedy po zagraniu Driesa Mertensa zdołał wpisać się na listę strzelców.
Podopieczni Roberta Martineza są liderem grupy 2 dywizji A i mają na koncie sześć punktów. Zespół prowadzony przez Vladimira Petkovica z dorobkiem trzech "oczek" plasuje sie na drugiej pozycji.

Jakub Kreśliński12 Oct 2018 · 22:42