Dwie czerwone kartki i wyjazdowa porażka AS Monaco. Kamil Glik przesiedział mecz na ławce rezerwowych

Autorstwa Gints Ivuskans/Shutterstock
AS Monaco przegrało na wyjeździe z Nimes Olympique 1:3 w sobotnim meczu 22. kolejki francuskiej Ligue 1. Goście przez niemal godzinę musieli grać w dziewięciu, a całe spotkanie wśród ich rezerwowych spędził Kamil Glik.
Przyjezdni prowadzili po trafieniu Wissama Ben Yeddera. Do remisu doprowadził Florian Miguel. W 32. minucie sytuacja ekipy z Księstwa bardzo mocno się skomplikowała. Po analizie systemu VAR czerwoną kartkę za faul otrzymał Tiemoue Bakayoko. Ostro na to zareagował Gelson Martins, którego arbiter również wyrzucił z boiska i goście grali w "9".
Miejscowi wykorzystali grę w przewadze po przerwie. Drugą bramkę zdobył dla nich Romain Philippoteaux. W 79. minucie wynik na 3:1 ustalił Pablo Martinez. Po tej porażce podopieczni Roberta Moreno zajmują 13. miejsce w tabeli, mając 29 punktów. W następnej kolejce zmierzą się u siebie z Angers SCO.
Natomiast zespół prowadzony przez Bernarda Blaquarta plasuje się na przedostatniej pozycji, mając 18 "oczek" na swoim koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Dijon FCO.