Dwie twarze Legii w LKE, awans wciąż jest możliwy! Katastrofa przed przerwą, pogoń w drugiej połowie! [WIDEO]

Screen z Viaplay
Legia Warszawa koszmarnie zaczęła mecz z Molde w 1/16 finału Ligi Konferencji. W drugiej części spotkania nadzieję wicemistrzom Polski dali jednak Josue oraz Rafał Augustyniak. Wynik 2:3 wciąż daje realne szanse na awans.
Podopieczni Kosty Runjaica uważani byli za lekkich faworytów całego dwumeczu. Trudno jednak było wyobrazić sobie gorszy początek spotkania w wykonaniu "Wojskowych".
Już w 12. minucie Molde wyszło na prowadzenie. Wówczas Linnes miał sporo miejsca z prawej strony boiska. Z jego dośrodkowania bez problemu skorzystał Gulbrandsen, z bliska pokonując Tobiasza.
Po chwili było już 2:0. Tym razem bramkarz Legii popełnił bardzo duży błąd, wypuszczając piłkę przed siebie po strzale Eikrema. Gulbrandsen dopadł do piłki i skompletował dublet.
Molde nie zamierzało zwalniać i w 24. minucie prowadziło już 3:0. Kaasa z łatwością minął Kapuadiego i skorzystał z kolejnej niezbyt dobrej interwencji Tobiasza.
Dla Legii pierwsza połowa była wręcz koszmarna. W przerwie ostro zareagował na to Kosta Runjaic, który dokonał aż czterech zmian w składzie swojego zespołu.
Juergen Elitim w meczu z Molde
Wojciech Dobrzynski / pressfocus
Od początku drugiej części gry "Wojskowi" rzucili się do ataku. Najpierw bliski szczęścia był Burch, później Kapustka huknął zza pola karnego, ale trafił tylko w słupek.
W 63. minucie Legia wreszcie zdołała oddać celny strzał na bramkę rywali. Pierwsze takie uderzenie w tym meczu od razu zakończyło się golem - świetnym wolejem popisał się Josue.
Bramka Portugalczyka podbudowała wicemistrzów Polski, którzy dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Ta sztuka się udała, gdy Elitim dośrodkował do Augustyniaka, a ten z bliska strzelił gola kontaktowego.
Podopieczni Runjaica nadal naciskali, starając się doprowadzić do remisu. W końcówce spotkania dobrej sytuacji nie wykorzystał Kapustka. Ostatecznie wicemistrzowie Polski przegrali 2:3, lecz z pewnością mogą myśleć o tym, aby za tydzień przy Łazienkowskiej dokończyć odrabianie strat i awansować do kolejnej fazy.