Dzieje się w Krakowie. Tłumy czekały na piłkarzy Wisły [WIDEO]

Krzysztof Porebski / pressfocus
Wisła Kraków pokonała Pogoń Szczecin (2:1) i sięgnęła po triumf w Pucharze Polski. W piątek sympatycy "Białej Gwiazdy" zgromadzili się na Rynku Głównym, gdzie świętowali wielki sukces swojego klubu.
Rozgrywany na PGE Narodowym finał Pucharu Polski zapewnił dużo emocji. Po wyrównanym meczu ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze Wisły Kraków. Wynik tego starcia otworzyła jednak Pogoń Szczecin.
W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Efthymios Koulouris. Bramka Greka nie wystarczyła jednak do triumfu. W ostatniej akcji regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Eneko Satrustegui. Zaraz po rozpoczęciu dogrywki na 2:1 trafił Angel Rodado.
Już po ostatnim gwizdku rozpoczęło się huczne świętowanie. Piłkarze Wisły odebrali medale oraz trofeum za zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Polski, o czym szerzej pisaliśmy już TUTAJ.
Jak przekazała w czwartkowy wieczór oficjalna strona byłego mistrza Polski, dalsza część fety odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie. Utytułowany klub zaprosił kibiców do wspólnego świętowania.
- Zapraszamy na wspólne świętowanie. Stało się! Piłkarze Wisły Kraków sięgnęli po Puchar Polski i zapraszają Was, kibiców, na wspólne świętowanie 3 maja na Rynek Główny pod Sukiennice od strony pomnika Adama Mickiewicza - napisano na profilach "Białej Gwiazdy".
Około godziny 14:00 na Rynku Głównym w Krakowie zjawiło się kilkanaście tysięcy kibiców. Nagranie przedstawiające zgromadzenie fanów opublikował Jarosław Królewski, który był pod wrażeniem.
Dla Wisły Kraków było to już piąte zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Polski. W przeszłości "Biała Gwiazda" zdobywała te trofeum w sezonach 1925/26, 1966/67, 2001/02 oraz 2002/03.
Piotr Sidorowicz 03 May · 15:33
Źródło: Twitter