Efektowna wygrana Piasta Gliwice. Ekipa Vukovicia pnie się w górę tabeli [WIDEO]

Mateusz Sobczak / PressFocus
Piast Gliwice na zakończenie 19. kolejki PKO Ekstraklasy wygrał na własnym boisku 3:0 ze Stalą Mielec. Wszystkie bramki dla drużyny ze Śląska padły w drugiej połowie spotkania.
Ekipa prowadzona przez Aleksandara Vukovicia przez bardzo długi czas remisowała kolejne ligowe mecze. Niemoc przełamała dopiero nieco ponad tydzień temu, w starciu z Lechem Poznań.
Piast zakończył pierwszą część tego sezonu z zaledwie dwoma porażkami. W poniedziałkowy wieczór gliwiczanie mierzyli się ze Stalą Mielec. Strzały w pierwszej połowie przez długi czas były niecelne.
W 32. minucie po raz pierwszy musiał wykazać się Kochalski. Golkiper Stali poradził sobie z uderzeniem Ameyawa. Później dobrej okazji nie wykorzystał też Holubek.
W drugiej połowie Piast był już znacznie skuteczniejszy. W 51. minucie Kądzior dośrodkował w pole karne, tam Mosór przedłużył piłkę do Huka, który dał gliwiczanom prowadzenie.
Jedenaście minut później było już 2:0. Wówczas w podbramkowym zamieszaniu najprzytomniej zachował się Jorge Felix. Potem kolejny cios zadał jeszcze Damian Kądzior. Miał przy tym trochę szczęścia, bo Kochalskiego zmylił rykoszet.
W efekcie Piast odniósł efektowne zwycięstwo na koniec 2023 roku. Wygrana 3:0 sprawiła, że drużyna ze Śląska awansowała na 9. miejsce w tabeli, wyprzedzając między innymi dzisiejszych rywali.
Maciej Pietrasik18 Dec 2023 · 20:58