Efektowne zwycięstwo Wisły Kraków! Kapitalny strzał z woleja dobił Chojniczankę [WIDEO]

Krzysztof Porębski / press focus
Wisła Kraków zrobiła kolejny krok do powrotu do Ekstraklasy. "Biała Gwiazda" pokonała Chojniczankę 3:0.
Gospodarze mieli przewagę od początku meczu. Prowadzenie powinni objąć w 16. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niekryty kilka metrów przed bramką Chojniczanki był Łasicki, ale nie potrafił skierować piłki do bramki.
Wisła objęła prowadzenie dopiero w 40. minucie. Po dośrodkowaniu Jarocha piłkę przed siebie odbił Kuchta. Wykorzystał to Tachi, który trafił do pustej bramki.
Chojniczanka pierwszego gola dostała do szatni, drugiego - krótko po przerwie. Mocnym uderzeniem sprzed pola karnego Kuchtę zaskoczył Villar.
Goście nie mieli argumentów, by powalczyć choćby o honorowego gola. Wisła trafiła jeszcze raz. W 75. minucie świetnym uderzeniem popisał się Igbekeme. Piłkarz gospodarzy przyjął na klatkę piersiową piłkę wybijaną na oślep z pola karnego, a następnie kropnął nie do obrony pod poprzeczkę.
Goli mogło być więcej. Świetną okazję w końcówce miał Benito, ale Kuchta sparował piłkę na poprzeczkę. W końcówce bramkarz Chojniczanki obronił też groźny strzał Młyńskiego.
Wisła po zwycięstwie wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. W niedzielę może je odzyskać Ruch, który gra z Sandecją.
Marcin Karbowski29 Apr 2023 · 19:23