Efektowny gol piętą Karima Benzemy w ligowym hicie. Siedem bramek w meczu na szczycie [WIDEO]

Karim Benzema jest jednym z piłkarzy, którzy tego lata trafili do Arabii Saudyjskiej. W piątek snajper popisał się efektownym golem w hicie z Al-Hilal, ale jego Al-Ittihad przegrało 3:4.
Występ francuskiego snajpera w piątkowym starciu wcale nie był pewny. Piłkarz doznał bowiem kontuzji mięśniowej podczas poprzedniej kolejki i musiał opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie.
Zawodnicy Al-Ittihad i Al-Hilal do tej pory byli niepokonani w całych rozgrywkach. Kibice liczyli, że spotkanie tych drużyn dostarczy sporo emocji i z pewnością się nie zawiedli.
Mistrzowie kraju na prowadzenie wyszli już w 16. minucie po bramce Romarinho. Ich radość nie trwała jednak długo, bo na bramkę dla Al-Ittihad szybko odpowiedział Aleksandar Mitrović.
W 38. minucie Benzema pokazał klasę. Znakomicie zachował się bowiem w polu karnym, decydując się na uderzenie piętą. Dzięki temu gospodarze znów wyszli na prowadzenie.
Do przerwy było nawet 3:1, bo w doliczonym czasie gry do siatki trafił Hamdallah. Al-Hilal nie zamierzało się jednak poddawać i odwróciło losy spotkania w drugiej połowie.
Bohaterem został wspominany Mitrović, który skompletował hat-tricka i doprowadził do remisu. Wynik na 4:3 dla gości ustalił natomiast Al-Dawsari, który wykorzystał podanie Milinkovicia-Savicia.
Maciej Pietrasik02 Sep 2023 · 12:34