Egipt wyszedł z grupy, choć nie wygrał meczu! Katastrofa Ghany w PNA [WIDEO]

Egipt wyszedł z grupy, choć nie wygrał meczu!  Katastrofa Ghany w PNA [WIDEO]
Kuriozalna sytuacja w Pucharze Narodów Afryki. Egipt nie wygrał żadnego meczu w fazie grupowej, ale zapewnił sobie awans do kolejnej rundy turnieju.
Egipt walczył o życie w meczu z Wyspami Zielonego Przylądka. Przystąpił do niego bez Mohameda Salaha, który z powodu kontuzji może pauzować nawet cztery tygodnie.
Mohamed Salah (Egipt) w meczu z Mozambikiem, 16.01.2024
Kim Price / pressfocus
Mecz miał bardzo emocjonujący przebieg. Do zwrotów akcji dochodziło przede wszystkim w doliczonym czasie gry. Najpierw cieszyli się Egipcjanie, dla których gola na 2:1 strzelił Mostafa Mohamed. Zespół Wysp Zielonego Przylądka zdołał jednak odpowiedzieć. W dziewiątej (!) minucie doliczonego czasu gry wyrównał Bryan Teixeira.
Wyspy Zielonego Przylądka z siedmioma punktami wygrały grupę. Egipt, które wszystkie mecze zremisował, zajął drugie miejsce. Faraonowie obronili awans do kolejnej rundy dzięki indolencji reprezentacji Ghany. Choć ta jeszcze w 90 minucie meczu z Mozambikiem prowadziła 2:0, to nie zdołała wygrać. Cały wysiłek zmarnowała na przestrzeni czterech minut, w ciągu których pozwoliła rywalom strzelić dwa gole. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
Ghana zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu w grupie. Musi liczyć na cud - wątpliwe, by zdołała się przedostać do dalszych gier z zaledwie dwoma punktami.