Ekspert chce Złotej Piłki dla Toniego Kroosa. Podał warunek. "Wtedy będzie naturalnym kandydatem"

Ekspert chce Złotej Piłki dla Toniego Kroosa. Podał warunek. "Wtedy będzie naturalnym kandydatem"
Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski23 Jun · 12:57
Toni Kroos dowodzi reprezentacją Niemiec podczas EURO 2024. Tomasz Urban wierzy, że Niemiec może podczas tego turnieju zapracować nawet na Złotą Piłkę.
Kroos zapowiedział, że po sezonie zakończy karierę. Jego ostatnim meczem w życiu będzie spotkanie mistrzostw Europy. Otwarte pozostanie pytanie, w której fazie turnieju do tego dojdzie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tomasz Urban przyznał, że kibicuje reprezentacji Niemiec ze względu na 34-latka. Chce się cieszyć jego grą jak najdłużej.
- Będzie dla mnie wielkim żalem, kiedy Niemcy pożegnają się z turniejem. Nie ze względu na ich reprezentację, ale ze względu na Toniego Kroosa. Piłka na świecie straci generała. Oglądając jeszcze raz mecz z Węgrami patrzyłem tylko na Kroosa… To jest nieprawdopodobne co on robi. Reguluje tempo, gra podania progresywne. To jest piłkarz, który w tej reprezentacji pociąga za wszystkie sznurki - powiedział Urban na kanale Meczyki.pl na YouTube.
W ostatnich tygodniach kariery Kroos może święcić wielkie triumfy. Niewykluczone, że zostanie za nie doceniony także indywidualnie.
- Gdyby Niemcom udało się triumfować w EURO, to Toni Kroos jest naturalnym kandydatem do wygrania Złotej Piłki. Byłbym mocno zdziwiony, gdyby wygrał to ktoś inny. Chociaż wiemy, że jest to trochę konkurs „popularności”, mimo wszystko ściskam kciuki za Kroosa - podsumował dziennikarz.
Oglądaj zapowiedź meczu Niemcy - Szwajcaria
https://www.youtube.com/live/OeN87Y42qYs
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski23 Jun · 12:57
Źródło: własne

Przeczytaj również