El. MŚ: Hiszpania rozbiła Albanię i awansowała na mundial w Rosji

Vlad1988 / Shutterstock.com
Hiszpania rozbiła przed własną publicznością Albanię 3:0 (3:0) w piątkowym meczu 9. kolejki grupy G eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na Estadio Jose Rico Perez w Alicante jeszcze w pierwszej połowie do siatki rywali celnie przymierzyli w niespełna kwadrans, po strzałach z pola karnego, Rodrigo, Isco oraz głową Thiago Alcantara.
Dzięki ósmej wygranej w tych eliminacjach "La Furia Roja" umocniła się na pozycji lidera tabeli i zapewniła sobie bezpośredni awans na mundial w Rosji.
Pięć punktów do zespołu z Półwyspu Iberyjskiego tracą już Włosi, którzy w tej serii nieoczekiwanie zremisowali u siebie z Macedonią 1:1.
Na Stadio Olimpico di Torino prowadzenie czterokrotnym mistrzom świata zapewnił pięć minut przed przerwą Giorgio Chiellini, któremu asystował w polu karnym Ciro Immobile. Wyrównał niespełna kwadrans przed końcem znakomitym uderzeniem w długi róg z ostrego kąta Aleksandar Trajkovski.
W ostatniej kolejce "Squadra Azzurra" podejmie Albanię, natomiast podopieczni Julena Lopeteguiego zagrają na wyjeździe z Izraelem.