El. MŚ: Zambia zremisowała z Kamerunem

Anton Kudelin/Shutterstock
Zambia zremisowała u siebie z Kamerunem 2:2 (1:1) w sobotnim meczu 6. kolejki grupy B eliminacji MŚ 2018 w strefie Afryki.
Na Levy Mwanawasa Stadium w Ndola prowadzenie gospodarzom zapewnił dziewiętnaście minut przed przerwą Patson Daka. Wyrównał zaledwie pięć minut później Andre-Frank Zambo Anguissa.
Dziewiętnaście minut po zmianie stron miejscowych przybliżył znów do wygranej Brian Mwila. W doliczonym czasie gry remis i punkt przyjezdnym uratował Yaya Banana.
"Miedziane Pociski" zakończyły zmagania na drugim miejscu w tabeli. "Nieposkromione Lwy" z punktem mniej pozostały na trzeciej pozycji w klasyfikacji.
Wcześniej pierwszą lokatę i awans na mundial w Rosji z tej grupy zapewniła sobie niepokonana w sześciu decydujących meczach Nigeria.