Emery na dłużej w Aston Villi. Zaskakująca długość kontraktu

Emery na dłużej w Aston Villi. Zaskakująca długość kontraktu
Craig Thomas / pressfocus
To już pewne - Unai Emery zostaje w Aston Villi na dłużej. Klub oficjalnie nagrodził Hiszpana za jego dotychczasowe osiągnięcia.
W 2022 roku Unai Emery wrócił do Premier League. Szkoleniowiec przejął stery Aston Villi po nieudanej kadencji Stevena Gerrarda.
Dalsza część tekstu pod wideo
Pierwotna umowa z Hiszpanem obowiązywała do 30 czerwca 2027 roku. Po zakończeniu bieżącego sezonu działacze postanowili ją jednak przedłużyć i to do połowy 2029 roku!
- Jestem bardzo szczęśliwy, że podjąłem takie kroki i wziąłem na siebie odpowiedzialność prowadzenia tego klubu. Chemia między nami jest świetna. Wsparcie fanów sprawia, że czuję się tutaj jak w domu - powiedział główny zainteresowany.
Do tej pory Emery poprowadził "The Villans" w 83 meczach, punktuje ze średnią 1,78 na spotkanie. Udało mu się wprowadzić drużynę do półfinału Ligi Konferencji oraz wywalczyć awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Według oficjalnych informacji na ten moment żaden szkoleniowiec w Premier League nie ma tak długiego kontraktu. Drugie miejsce zajmuje Ange Postecoglou (Tottenham) oraz Thomas Frank (Brentford) z umowami ważnymi do 30 czerwca 2027 roku.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk27 May · 17:27
Źródło: Aston Villa

Przeczytaj również