Emocje w eliminacjach Ligi Mistrzów. Dwa kluby wykonały krok do fazy grupowej [WIDEO]

ANP / Press Focus
Za nami kolejne mecze IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Krok w kierunku awansu do fazy grupowej wykonały Braga i Galatasaray.

Braga - Panathinaikos

Portugalczycy na własnym boisku wypracowali sobie jednobramkową przewagę w rywalizacji z Panathinaikosem. Wynik spotkania otworzyli w 51. minucie, gdy po kombinacyjnej akcji strzałem z dystansu do bramki trafił Abel Ruiz.
Hiszpan miał też udział przy drugim golu dla swojego zespołu. W 73. minucie zaliczył asystę przy bramce Alvaro Djalo.
Panathinaikos przegrał, ale w piątej minucie doliczonego czasu strzelił gola, który może być bardzo ważny w kontekście rewanżu. Do siatki trafił wówczas Daniel Mancini.
Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Filip Mladenović, który jeszcze w zeszłym sezonie grał w Legii.

Molde - Galatasaray

Aż pięć goli padło w meczu Molde z Galatasaray. Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie, gdy do siatki trafił Martin Ellingsen. Do przerwy prowadzili jednak goście, którzy zdobyli dwa gole na przestrzeni pięciu minut. W 25. minucie wyrównał Sergio Oliveira, a chwilę później na listę strzelców w efektowny sposób wpisał się Mauro Icardi.
Mistrzowie Norwegii odpowiedzieli faworyzowanemu rywalowi. W 56. minucie gola na 2:2 ustalił Kristoffer Haugen.
Ostatnie słowo należało do gości. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola dla Galatasaray strzelił Fredrik Midtsjo.

Maccabi - Young Boys

Rozstrzygnięcia nie było też w meczu Maccabi Hajfa z Young Boys Berno, który zakończył się bezbramkowym remisem. Z ławki gości całe spotkanie obejrzał Łukasz Łakomy.
Marcin Karbowski23 Aug 2023 · 23:10