Eredivisie: Ajax wygrał z PEC Zwolle i powiększył przewagę nad rywalami

Media Whalestock / shutterstock.com
Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe PEC Zwolle 4:2 (3:1) w meczu 12. kolejki Eredivisie. To dziesiąte zwycięstwo lidera holenderskiej ekstraklasy.
Goście już po 20 minutach prowadzili 3:0. Dwa pierwsze gole strzelił Quincy Promes. 27-letni napastnik najpierw oddał skuteczny strzał po tym jak piłkę odbił przed siebie bramkarz Zwolle, a potem trafił głową z pięciu metrów.
Trzecią bramkę dla Ajaksu zdobył David Neres, który minął golkipera rywali i skierował futbolówkę do siatki.
Gospodarze walczyli jednak do końca o korzystny wynik. W 35. minucie Gustavo Hammer wykorzystał sytuację sam na sam. W 62. minucie drugiego gola dla Zwolle strzelił Mustafa Saymak głową z kilku metrów.
W 88. minucie wygraną gości przypieczętował jeszcze Neres. Tym razem wykończył on akcję całego zespołu.
W tabeli Eredivisie Ajax prowadzi z dorobkiem 23 punktów. Druga drużyna AZ Alkmaar ma o 9 punktów mniej, ale jedno spotkanie do rozegrania więcej.
PEC Zwolle zajmuje czternastą pozycję, mając na koncie 10 punktów.
Dariusz Mak01 Nov 2019 · 22:24