Eredivisie: Vitesse Arnhem znowu przegrywa. Już po raz piąty z rzędu

Anton Havelaar/Shutterstock
SC Heerenveen wygrało u siebie z Vitesse Arnhem 3:2 (1:2) w pierwszym meczu 15. kolejki Eredivisie. Dla gości to piąta przegrana z rzędu i szósta w sezonie.
Po 21 minutach wydawało się, że Vitesse jest na dobrej drodze, by przerwać złą passę. Pierwszego gola dla gości strzelił Tim Matavż, który wykorzystał sytuację sam sam. Prowadzenie podwyższył Brian Linssen, mijając golkipera i trafiając do pustej bramki.
Gospodarze jeszcze przed przerwą strzelili gola kontaktowego. Hicham Faik wykorzystał rzut karny.
Piłkarze z Heerenveen po przerwie ruszyli do ataku. W 63. minucie do remisu doprowadził Mitchell van Bergen po dynamicznej akcji z lewej strony boiska.
Sześć minut później bramkę na 3:2 zdobył Jens Odgaard. Duńczyk oddał skuteczny strzał z pięciu metrów.
W tabeli Eredivisie SC Heerenveen awansowało na czwarte miejsce z dorobkiem 24 punktów. Vitesse natomiast po piątej porażce z rzędu ma na koncie 23 punkty i zajmuje szóstą pozycję.