Erik Exposito bohaterem! Zwycięski gol w doliczonym czasie gry, Śląsk Wrocław goni Jagiellonię [WIDEO]

Erik Exposito bohaterem! Zwycięski gol w doliczonym czasie gry, Śląsk goni Jagiellonię [WIDEO]
Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Śląsk Wrocław męczył się w starciu z Wartą Poznań. Erik Exposito w samej końcówce uszczęśliwił jednak "Wojskowych", zdobywając decydującą bramkę. Ekipa Jacka Magiery wygrała 2:1.
Na początku meczu Warta próbowała stworzyć zagrożenie po wysokich dośrodkowaniach. W jednej z sytuacji Alex Petkov skutecznie poradził sobie z Martonem Eppelem.
W 8. minucie doszło do groźnie wyglądającego starcia Macieja Żurawskiego i Tommaso Guercio. Obaj piłkarze po krótkiej przerwie zdołali wrócić do rywalizacji.
W 11. minucie Erik Exposito wcielił się w rolę kreatora. Napastnik zszedł bliżej skrzydła, dośrodkował w pole karne, a tam Konrad Matuszewski uprzedził Patryka Klimalę. W kolejnej akcji Exposito już nie szukał podania. Piłka po uderzeniu Hiszpana poleciała w trybuny.
Później niewiele zabrakło, aby Jehor Macenko zagroził bramce Warty. Ukrainiec nie trafił czysto w piłkę po dograniu Exposito z prawej flanki.
W 21. minucie Nahuel Leiva w pięknym stylu otworzył wynik. Hiszpan zaskoczył Jędrzeja Grobelnego idealnym uderzeniem z dystansu.
W 35. minucie Exposito cofnął się do obrony i pomógł w odebraniu piłki. Kapitan Śląska próbował napędzić kontratak podaniem do Klimali, jednak piłkę wybił Żurawski.
Warta początkowo była zupełnie bezzębna w linii ataku. W pierwszej połowie podopieczni Dawida Szulczka nie oddali ani jednego strzału. Śląsk zasłużenie prowadził 1:0.
Poznaniacy odważniej rozpoczęli drugą połowę. W 46. minucie Adam Zrelak odnalazł się w polu karnym, ale nie trafił czysto w piłkę i wywalczył jedynie rzut rożny.
W 48. minucie Tomas Prikryl wyleciał z boiska. Czech obejrzał czerwoną kartkę po zaatakowaniu wślizgiem Tommaso Guercio.
Warta grała w osłabieniu, ale i tak doprowadziła do remisu. Łukasz Bejger próbował powstrzymać Adama Zrelaka, ale przypadkowo strzelił gola samobójczego.
Bejger chciał się szybko zrehabilitować. Obrońca gospodarzy oddał bardzo groźny strzał, po którym Grobelny przeniósł piłkę nad bramką.
W 68. minucie Jacek Magiera przeprowadził ofensywną zmianę. Piotr Samiec-Talar wszedł za Bejgera. Następnie dość niespodziewanie Warta potrafiła prowadzić grę na połowie "Wojskowych". W 81. minucie Kajetan Szmyt oddał niecelny strzał z rzutu wolnego.
Wydawało się, że Warta dowiezie remis do ostatniego gwizdka. W doliczonym czasie gry Samiec-Talar dograł jednak do Exposito, który przyjął piłkę i pokonał Grobelnego mocnym strzałem prawą nogą. Hiszpan strzelił 16. gola w tym sezonie ligowym.
Śląsk wygrał 2:1 i zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Strata do liderującej Jagiellonii Białystok wynosi tylko jeden punkt. W niedzielę podopieczni Adriana Siemieńca zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa.
Adam Kłos06 Apr · 21:56