Fabio Cannavaro wraca na ławkę trenerską. Znów spróbuje szczęścia we Włoszech

Fabio Cannavaro wraca na ławkę trenerską. Znów spróbuje szczęścia we Włoszech
Xinhua PressFocus
Fabio Cannavaro jest bliski przejęcia nowego klubu. Nicolo Schira przekazał, że były piłkarz ponownie będzie pracował we Włoszech, tym razem na poziomie Serie B.
Fabio Cannvaro był w pewnym okresie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Obrońca otrzymał Złotą Piłkę, zaś z reprezentacją Włoch sięgnął po mistrzostwo świata. Jego kariera trenerska nie jest jednak tak udana.
Dalsza część tekstu pod wideo
Do tej pory 50-latek prowadził pięć zespołów. Karierę rozpoczął w Azji, gdzie odpowiadał za wyniki GZ Evergrande, Al-Nassr, TJ Quanjian, a nawet kadry Chin. W 2022 roku wrócił do ojczyzny.
Fabio Cannavaro
Xinhua/Pressfocus
Nowym pracodawcą Cannavaro zostało wówczas Benevento. Przygoda potrwała jednak tylko 17 meczów i zakończyła się głośnym zwolnieniem. Takiej decyzji trudno się było dziwić, wszak zespół wygrał tylko trzy spotkania i pikował w tabeli Serie B.
Od pożegnania szkoleniowca minął dokładnie rok, a on wciąż nie znalazł kolejnego klubu. Łączono go wprawdzie z Salernitaną, a nawet Napoli, ale żaden z tych ruchów nie doszedł do skutku. Niedługo jednak sytuacja może się zmienić.
Nicolo Schira przekazał, że Cannavaro jest bardzo blisko przejęcia sterów Bari. Zespół zajmuje 13. miejsce w tabeli Serie B, ma sześć punktów przewagi nad strefą bezpośredniego spadku.
Fabio Cannavaro
Pan Yulong/Pressfocus
Obecnym trenerem ekipy z południa Włoch jest Pasquale Marino. Według wspomnianego dziennikarza zarząd przygotowuje się do zwolnienia 61-latka, który w Bari pracuje od października 2023 roku.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk04 Feb · 08:20
Źródło: Nicolo Schira

Przeczytaj również