Fabregas awansował do Serie A! Wielki sukces klubu Hiszpana

Luca Marchetti / pressfocus
Calcio Como awansowało do Serie A. Istotny udział w tym sukcesie miał Francesc Fabregas.
Hiszpan trafił do Como latem 2022 roku. Karierę zakończył po pierwszym sezonie spędzonym we Włoszech i płynnie przeszedł do pracy w roli trenera. Początkowo prowadził drużynę młodzieżową, ale już w listopadzie ubiegłego roku został tymczasowym szkoleniowcem pierwszej drużyny. Nie mógł przejąć jej na stałe ze względu na brak potrzebnych uprawnień. Po pięciu meczach formalnie został asystentem Osiana Robertsa.
Fabregas nie jest jedyną znaną postacią, która działa w Como. Współwłaścicielem klubu jest Thierry Henry, a jego dyrektorem generalnym Dennis Wise, który w przeszłości był kapitanem Chelsea.
Como przypieczętowało awans do Serie A dzięki remisowi 1:1 w domowym meczu z Cosenzą. Nie było o to łatwo, bo goście prowadzili od 30. minuty. Piłkarze Robertsa i Fabregasa wyrównali dopiero na kwadrans przed końcem. Gola z rzutu karnego strzelił Simone Verdi.
Ekipa z Como korespondencyjny bój o awans toczyła z Venezią. Ta jednak pokpiła sprawę - przegrała na wyjeździe ze Spezią i zagra w barażach. Poza nią szansę na awans mają jeszcze Cremonese, Catanzaro, Palermo, Sampdoria i Brescia.
Serie A wróci do Como po ponad 20 latach przerwy. Ostatni raz drużyna z tego miasta grała we włoskiej elicie w sezonie 2002/03.
Marcin Karbowski10 May · 23:11
Źródło: football-italia