Falstart Polek w eliminacjach EURO 2025! Wysoka porażka w pierwszym meczu

Marcin Bulanda / pressfocus
Polskie piłkarki fatalnie rozpoczęły walkę o awans do mistrzostw Europy. Biało-czerwone przegrały na wyjeździe z Islandią 0:3.
Dla Polek piątkowy mecz był pierwszym kontaktem z dywizją A Ligi Narodów. Decyzją UEFA jednocześnie są to eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Dwie najlepsze drużyny z czterozespołowej grupy wywalczą bezpośredni awans do tego turnieju. Pozostałe dwie zagrają w barażach.
Kluczowa dla przebiegu meczu Polek z Islandią była końcówka pierwszej połowy. Gospodynie objęły prowadzenie w 42. minucie po samobójczym golu Małgorzaty Mesjasz. Po chwili było już 2:0. Wynik podwyższyła Dilja Yr Zomers.
Po przerwie Polki nie były w stanie nawiązać walki o korzystny wynik. W 66. minucie straciły jeszcze jednego gola. Rozmiary zwycięstwa Islandii ustaliła

Sveindis Jane Jonsdottir.
Reprezentacja Polski kolejny mecz rozegra już we wtorek. Zagra wówczas u siebie z Austrią.
Marcin Karbowski05 Apr · 20:55
Źródło: pilkanozna.pl