Fantastyczna bramka reprezentacji Polski na MŚ w socca! "To nie Brazylia" [WIDEO]

Twitter / screen
W niemieckim Essen rozpoczęły się mistrzostwa świata w socca. W turnieju udział biorą biało-czerwoni, którzy pokonali w swoim pierwszym meczu reprezentację Słowenii. Ozdobą spotkania była cudowna bramka zdobyta przez Polaków.
Reprezentacja Polski rozpoczęła wczoraj przygodę na turnieju rangi mistrzostw świata w piłce nożnej szóstek. Dla naszej kadry impreza ta jest kolejną okazją do zdobycia medalu, bowiem w trzech poprzednich turniejach Polacy za każdym razem stawali na podium (dwukrotnie byli drudzy, a raz trzeci).
Po mundialowych osiągnięciach w Portugalii, Grecji czy na Węgrzech, biało-czerwoni walczą o kolejne sukcesy w niemieckim Essen. W swoim pierwszym meczu grupowym Polska pokonała Słowenię 2:1, a bramki w tym spotkaniu strzelali Krzysztof Elsner oraz Bartłomiej Dębicki.
Polacy długo kazali czekać kibicom na inauguracyjne trafienie w turnieju. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 0:0, a przebieg drugiej części gry również nie zwiastował, że w tym meczu wydarzy się coś emocjonującego. Krzysztof Elsner i spółka udowodnili jednak, że warto było czekać do końca.
W 32. minucie gry, kiedy pozostało już tylko kilka minut do końca spotkania, reprezentacja Polski uzyskała rzut rożny. To właśnie spektakularne rozegranie tego stałego fragmentu gry przyniosło Polakom prowadzenie.
Krzysztof Elsner zagrał piłkę przed pole karne do niepilnowanego Kamila Kucharskiego. Ten bez zastanowienia odegrał futbolówkę z powietrza do Bartłomieja Dębickiego, który również w pierwszym kontakcie wyłożył ją wykonawcy rzutu rożnego. W tej sytuacji Elsnerowi nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do siatki po fenomenalnej akcji rodem z brazylijskich plaż.
Po zwycięstwie ze Słowenią reprezentację Polski czeka teraz mecz z Urugwajem, który odbędzie się we wtorek o 18:00. Dzień później, w środę o 20:00, Polacy zmierzą się z Hiszpanami w ostatnim spotkaniu fazy grupowej.
Dominik Archipienko05 Jun 2023 · 15:40
Źródło: socca.pl