Fantastyczne zwycięstwo Pogoni Szczecin! Grosicki i spółka zdeklasowali rywala w pucharach [WIDEO]

Fantastyczne zwycięstwo Pogoni! Grosicki i spółka zdeklasowali rywala w pucharach [WIDEO]
Paweł Jaskolka/Pressfocus
Pogoń Szczecin wypracowała sobie solidną zaliczkę w pierwszym meczu eliminacji do Ligi Konferencji Europy. "Portowcy" wygrali 5:2 z Linfield FC.
W 14. minucie Pogoń otrzymała rzut karny po faulu na Luce Zahoviciu. Do piłki podszedł Kamil Grosicki, który pewnie wykorzystał jedenastkę. "Portowcy" chcieli błyskawicznie pójść za ciosem. W kolejnej akcji szarżujący Linus Wahlqvist został zatrzymany w polu karnym rywali.
Po dwóch kwadransach zawodnicy Linfield mieli serię rzutów rożnych. Po żadnej z centr gospodarze nie stworzyli jednak zagrożenia pod bramką Dante Stipicy. W 40. minucie "Portowcy" zdobyli bramkę po rzucie rożnym. Kamil Grosicki zagrał na bliższy słupek, a całą akcję sfinalizował Joao Gamboa.
Do przerwy Pogoń prowadziła 2:0, ale już w 55. minucie Linfield zdobyło bramkę kontaktową. Daniel Finlayson wykorzystał fatalny błąd Dante Stipicy, który wypuścił piłkę wprost pod nogi rywala.
Pogoń szybko odzyskała dwubramkowe prowadzenie. W 63. minucie Mariusz Malec odnalazł się po rozegraniu rzutu rożnego i dobił uderzenie Danijela Loncara. "Portowcy" poszli za ciosem i już po chwili na listę strzelców wpisał się jeszcze Efthymios Koulouris. Grek zdobył drugą bramkę w swoim drugim występie dla szczecinian.
W końcówce Linfield ruszyło do odrabiania strat. Najpierw w 80. minucie Stipicę pokonał Ben Hall. Niedługo potem do siatki trafił Kirk Millar, jednak jego gol nie został uznany.
Ostatni cios zadali przyjezdni ze Szczecina. W doliczonym czasie gry Kamil Grosicki zanotował asystę przy trafieniu Mariusza Fornalczyka. Zespół Jensa Gustafssona ostatecznie wygrał 5:2. Rewanż odbędzie się za tydzień w Szczecinie.
Adam Kłos27 Jul 2023 · 22:38