Fatalny błąd Edouarda Mendy’ego. Olbrzymia wtopa w debiucie dla Al-Ahli [WIDEO]

Twitter/Screen
Nie najlepiej swój debiut w Arabii Saudyjskiej będzie wspominał Edouard Mendy. Bramkarz Al-Ahli popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki w spotkaniu z Al-Hazem.
W piątek zostało rozegrane pierwsze spotkanie w ramach nowych rozgrywek ligi saudyjskiej. Do gry przystąpił duet beniaminków, Al-Ahli oraz Al-Hazem. Finalnie górą byli ci pierwsi.
Zespół wypchany wielkimi nazwiskami pokonał skazywanego na porażkę rywala 3:1. Od pierwszych minut na boisku pojawili się Edouard Mendy, Roger Ibanez, Allan Saint-Maximin, Riyad Mahrez czy bohater Al-Ahli, Robert Firmino. O fantastycznym debiucie Brazylijczyka pisaliśmy TUTAJ.
Powodów do zadowolenia nie będzie miał z kolei Edouard Mendy. Były bramkarz Chelsea popełnił ogromny błąd przy wyprowadzeniu piłki, z czego skorzystali zawodnicy Al-Hazem.
W 50. minucie meczu reprezentant Senegalu chciał rozegrać od bramki. Jego podanie do boku wylądowało jednak pod nogami Viniciusa, który strzałem sprzed pola karnego trafił na 2:1.
Finalnie górą byli jednak zawodnicy Al-Ahli. Drużyna prowadzona przez Matthiasa Jaissle odniosła pewny triumf 3:1, dzięki czemu wskoczyła na pozycję lidera ligi saudyjskiej.
Kolejny mecz z udziałem podopiecznych niemieckiego szkoleniowca zostanie rozegrany już w czwartek. Ich przeciwnikiem będzie Khaleej.
Piotr Sidorowicz 12 Aug 2023 · 08:50
Źródło: Twitter