Fatalny mecz kadry U21. Bułgaria znów zbyt silna dla biało-czerwonych [WIDEO]

Mateusz Sobczak / pressfocus
Reprezentacja Polski U21 ma powody do wstydu. Biało-czerwoni przegrali na własnym boisku z Bułgarią 0:1 (0:0) i oddalili się od awansu na EURO.
Trwają eliminacje do EURO U21. Po sześciu meczach reprezentacja Polski była liderem swojej grupy. Biało-czerwoni o dwa punkty wyprzedzali Niemców, którzy rozegrali jedno spotkanie mniej.
We wtorek nasi zawodnicy nie wykorzystali doskonałej szansy na to, aby umocnić się na pierwszym miejscu. Zbyt mocna okazała się Bułgaria, grająca lepiej na opustoszałym Stadionie Śląskim.
W pierwszej połowie przyjezdni byli zdecydowanie mocniejsi. Na strzał ze strony Polaków musieliśmy poczekać aż do 40. minuty. Mieliśmy jednak sporo szczęścia, bo rywale nie wykorzystali swoich okazji.
Po zmianie stron szczęście zniknęło, a pojawiły się gole. Wynik meczu w 58. minucie otworzył Marin Petkov i Bułgaria objęła prowadzenie.
Na trafienie gości nie udało się w żaden sposób odpowiedzieć, chociaż na murawie prezentowali się między innymi Szymon Włodarczyk, Mateusz Łęgowski, Dominik Marczuk, Jakub Kamiński i Filip Marchwiński. Skończyło się na 1:0 (0:0) na korzyść przyjezdnych.
Tym samym Polska nadal jest pierwsza w grupie eliminacyjnej, ale Niemcy mogą nas bez trudu przeskoczyć. To wieści fatalne biorąc pod uwagę fakt, że bezpośredni awans na EURO wywalczy sobie tylko najlepszy zespół.
Bułgaria U21 ma zaś niesamowity patent na kadrę biało-czerwonych. Od 1998 roku Polacy nigdy z nimi nie wygrali, przegrali trzy z pięciu meczów.