Fatalny występ polskiej młodzieżówki. Bolesna klęska na początek eliminacji EURO [WIDEO]

Screen Twitter
Reprezentacja Polski U19 przegrała z rówieśnikami z Macedonii Północnej 2:0 (1:0). Biało-czerwoni fatalnie weszli w eliminacje do młodzieżowego EURO 2024.
Reprezentacja Polski U19 walczy o wyjazd na EURO 2024, które w przyszłym roku odbędzie się w Irlandii Północnej. W grupie eliminacyjnej nasi zawodnicy trafili na Niemcy, Kazachstan oraz Macedonię Północną.
Swoje zmagania rozpoczęli od podróży do Macedonii, gdzie do rywalizacji przystępowali w charakterze faworyta. Niestety już w 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie dzięki trafieniu Nikoli Velichkovskiego.
Młody napastnik wykorzystał fatalną postawę polskiej defensywy. Obrońcy odpuścili krycie, nie przecięli toru lotu piłki, a zawodnik Makedonija GP bez problemu otworzył wynik spotkania.
W 26. minucie Polacy mogli jednak doprowadzić do wyrównania. Dawid Drachal przebojowo ruszył skrzydłem i wywalczył rzut karny. Niestety Dariusz Stelmach przegrał pojedynek z Ljupche Djekovem, który odbił strzał z jedenastu metrów.
Po zmianie stron Macedonia Północna wyprowadziła jeszcze jeden cios. W 70. minucie losy biało-czerwonych przypieczętował Muhamed Elmas, który ustalił wynik spotkania na 2:0 (1:0) na korzyść gospodarzy.
Tym samym Polacy po pierwszej kolejce eliminacji młodzieżowego EURO 2024 zajmują trzecie miejsce w grupie. Bezpośredni awans na turniej na Wyspach wywalczą dwa najlepsze zespoły.
Kolejnym wyzwaniem dla zespołu Wojciecha Kobeszki będzie mecz z Kazachstanem. Starcie zaplanowano na 14 października.
Hubert Kowalczyk11 Oct 2023 · 18:01