FC Barcelona awansowała w Pucharze Króla. Trzecioligowiec postraszył drużynę Xaviego [WIDEO]

FC Barcelona awansowała do kolejnej rundy Pucharu Króla. Drużyna prowadzona przez Xaviego wygrała z Linares 2:1.
Barcelona zagrała z Linares bez wielu istotnych zawodników. Xavi nie mógł skorzystać m.in. z Pedriego, Gaviego, Fatiego czy Depaya. W dodatku wśród rezerwowych grę zaczęli Pique, Dembele i de Jong. W pierwszym składzie znalazł się za to Alves, który w ten sposób zaliczył swój pierwszy oficjalny mecz po powrocie do Katalonii.
Od początku meczu optyczną przewagę miała Barcelona, ale z jej ataków niewiele wynikało. Sensacyjnie zrobiło się w 19. minucie, gdy Linares objęło prowadzenie. Z kilku metrów piłkę głową do bramki wbił Diaz.
Barcelona nie zdołała wyrównać w pierwszej połowie. Xavi zareagował zdecydowanie - w przerwie wprowadził na boisko Pique, Dembele i Frenkiego de Jonga. Ostatni z nich nie dograł meczu do końca. Po trzydziestu minutach musiał go zmienić Sanz.
Goście wyrównali w 63. minucie. Na bramkę szarpnął Dembele i technicznie uderzył zza pola karnego. Strzał nie był zbyt mocny, ale i tak nie poradził sobie z nim bramkarz Linares.
W 69. minucie znakomitą akcję przeprowadził Jutgla. Piłkarz Barcelony dostał piłkę na lewym skrzydle, wpadł z nią w pole karne i strzałem w długi róg dał prowadzenie swojej drużynie.
Do końca spotkania Barcelona kontrolowała sytuację. Goście długo utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili żadnej ze swoich akcji zakończyć golem.
Marcin Karbowski05 Jan 2022 · 21:22