FC Barcelona chce sprzedać środkowych obrońców. Tylko dwóch z nich jest nietykalnych

FC Barcelona chce sprzedać środkowych obrońców. Tylko dwóch z nich jest nietykalnych
Bagu Blanco / pressfocus
FC Barcelona szuka pieniędzy na transfery. Mistrzowie Hiszpanii chcą je pozyskać sprzedając swoich obrońców.
Problemy finansowe Barcelony są powszechnie znany faktem. Klub przy okazji każdego okna transferowego musi się nagimnastykować, by wygospodarować środki na pozyskanie i zarejestrowanie nowych graczy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zdaniem Sportu jednym z pomysłów Barcelony na pozyskanie środków jest sprzedaż przynajmniej dwóch środkowych obrońców. Nietykalni są tylko Ronald Araujo i Pau Cubarsi. Obaj otrzymają oferty przedłużenia kontraktów.
Ronald Araujo
pressinphoto / pressfocus
Z klubu mogą za to odejść Andreas Christensen, Jules Kounda, Inigo Martinez oraz wypożyczeni Eric Garcia i Clement Lenglet. Wszystko będzie zależało od ofert, które wpłyną do Barcelony, oraz... postawy samych zawodników.
Przekonanie niektórych z nich do odejścia może nie być łatwe. Sport podkreśla, że Christensen, Kounde i Martinez chcieliby zostać w Barcelonie. Dwóch pierwszych na pewno nie będzie narzekać na brak ofert - są cenieni w Premier League. Najłatwiej będzie się pozbyć Garcii, który może na stałe przenieść się do Girony.
Osobną kwestią jest przyszłość Chadiego Riada, którego Barcelona może odkupić od Betisu. 20-letni stoper jest obserwowany przez kluby z Premier League, ale ma też wysokie notowania u Deco. Teoretycznie mógłby zatem walczyć o swoje miejsce w stolicy Katalonii.
Inigo Martinez
pressinphoto / pressfocus

Przeczytaj również