FC Barcelona dopięła upragniony transfer! "Blaugrana" ma nowego piłkarza

FC Barcelona dopięła upragniony transfer! "Blaugrana" ma nowego piłkarza
fcbarcelona.com
Julian Araujo został ostatecznie piłkarzem FC Barcelony. W piątek ogłoszono podpisanie kontraktu z zawodnikiem. Początkowo ma on trenować z drużyną rezerw.
W końcówce zimowego okienka transferowego "Blaugrana" pozwoliła na odejście Hectora Bellerina do Sportingu Lizbona. Tego samego dnia chciała pozyskać innego obrońcę.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na następcę Hiszpana wytypowano Juliana Araujo. Reprezentant Meksyku do tej pory grał w amerykańskiej MLS, reprezentując barwy Los Angeles Galaxy. Był podstawowym zawodnikiem tej drużyny.
Ekipa z Katalonii minimalnie spóźniła się jednak z dopięciem wszystkich formalności. Dokumenty zarejestrowano kilka sekund po zamknięciu okienka transferowego. Transakcja stanęła pod znakiem zapytania.
Na jej realizację początkowo nie pozwoliła FIFA. FC Barcelona odwołała się jednak od decyzji światowej federacji i przyniosło to skutek. Kilka dni temu o zwrocie akcji poinformował Fabrizio Romano.
W piątek FC Barcelona oficjalnie potwierdziła natomiast transfer Juliana Araujo. Piłkarz podpisał kontrakt na 3,5 roku - do końca sezonu 2025/2026. Na początku ma trenować z klubowymi rezerwami.
Jeśli tam pokaże się z dobrej strony, z pewnością dołączy wkrótce do pierwszego zespołu. Umieszczenie go w rezerwach sprawi, że "Barca" nie przekroczy limitu wynagrodzeń, nalożonego przez Finansowe Fair Play La Liga.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik17 Feb 2023 · 19:07
Źródło: fcbarcelona.com

Przeczytaj również