FC Barcelona oficjalnie oskarżona o korupcję! Gigantyczne problemy katalońskiego klubu

FC Barcelona oficjalnie oskarżona o korupcję! Gigantyczne problemy katalońskiego klubu
Cordon Press/Pressfocus
FC Barcelona została oskarżona o korupcję. Prokuratura złożyła oficjalne pismo w tej sprawie.
Kilka tygodni w Hiszpanii wybuchła afera związana z Barceloną i Jose Marią Enriquezem Negreirą. "Duma Katalonii" przez lata opłacała byłego wiceprzewodniczącego Komitetu Technicznego Sędziów. Na jego konto miało trafić ponad milion euro.
Dalsza część tekstu pod wideo
Niedawno dziennikarze "El Pais" informowali, że Barcelona i jej byli sternicy zostaną oskarżeni o korupcję. Dziś prokuratura złożyła oficjalne pismo do sądu nr 1 w stolicy Katalonii.
Prokuratura oskarża Jose Marię Enriqueza Negreirę, byłych prezesów w osobach Sandro Rosella i Josepa Marii Bartomeu, dyrektorów Oscara Grau i Alberta Solera, a także samą Barcelonę.
Zarzuty dotyczą korupcji w biznesie w formie oszustwa sportowego, nieuczciwej administracji i fałszowania dokumentów handlowych. W oficjalnym piśmie do sądu prokuratura zwróciła uwagę na to, że Barcelona miała być faworyzowana ze względu na opłacanie Negreiry.
- Za pośrednictwem prezesów Sandro Rosella i Josepa Marii Bartomeu Barcelona osiągnęła i utrzymała poufne, ustne porozumienie z oskarżonym Enriquezem Negreirą, aby wiceprezes Komitetu w zamian za opłatę pieniężną prowadził działania zmierzające do faworyzowania FC Barcelony przy podejmowaniu decyzji przez sędziów w meczach rozgrywanych przez ten klub - czytamy w piśmie prokuratury.
W oświadczeniu zwrócono uwagę na to, że Negreira podczas pełnienia swojej funkcji wpływał na awanse i spadki sędziów. Oskarżony odpowiadał również za zgłoszenia kandydatów do roli arbitrów międzynarodowych.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos10 Mar 2023 · 16:44
Źródło: El Mundo/fcbarca.com

Przeczytaj również