FC Barcelona podjęła decyzję w sprawie Sergio Busquetsa. Jednoznaczna postawa Xaviego

FC Barcelona podjęła decyzję w sprawie Sergio Busquetsa. Jednoznaczna postawa Xaviego
Pressinphoto/Pressfocus
Xavi nie chce, aby Sergio Busquets żegnał się z FC Barceloną. Kataloński "Sport" donosi, że klub jest gotowy do zaoferowania nowej umowy swojemu pomocnikowi.
Sergio Busquets jest związany z pierwszą drużyną FC Barcelony od 2008 roku. Do tej pory Hiszpan dorobił się 711 występów dla "Dumy Katalonii" i statusu jednej z legend.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mimo tego wielu kibiców domaga się odejścia doświadczonego zawodnika. Pomóc może w tym wygasający kontrakt, bo obecna umowa pomocnika jest ważna tylko do 30 czerwca 2023 roku.
Do tej pory prognozowano, że nie zostanie ona przedłużona, a Hiszpan trafi do MLS lub Arabii Saudyjskiej. "Sport" informuje jednak, że doszło do zwrotu akcji, ponieważ Xavi nie chce rozstawać się ze swoim podopiecznym.
W związku z tym zarząd przygotował ofertę prolongaty. Ma ona określone warunki - Busquets musiałby zaakceptować roczny kontrakt, na mocy którego zarobiłby 7 milionów euro brutto.
To znaczna obniżka w stosunku do dotychczasowych warunków, jakie ma Busquets. 34-latek jest bowiem jednym z najlepiej opłacanych zawodników i inkasuje około 22 milionów euro brutto w skali roku.
Na ten moment sam pomocnik nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Sprawa ma się wyjaśnić w ciągu najbliższych tygodni.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk11 Mar 2023 · 07:59
Źródło: Sport

Przeczytaj również